Можно ли ходить с сумкой по магазину (Украина)

Пару месяцев назад заинтересовался вопросом, насколько законны требования магазинов оставлять вещи в ячейках («камерах хранения») и предупреждения о проверке сумок при выходе. При этом повсюду в магазинах висят таблички: «администрация магазина не несет ответственности за оставленные в ячейке вещи», а охранники кричат в спину «сумочку оставьте».

atb-ne-neset-img_1468.jpg atb-veschi-img_14671.jpg
(фотки сделаны в продуктовом магазине «АТБ» в Киеве)

Поискав в интернете, выяснил, что в России можно спокойно игнорировать эти требования, а для Украины не было ясно.

Сегодня, похоже, в обсуждении в ЖЖ, благодаря beautifullawyer окончательно выяснилось, что и в Украине тоже, и притом не имеют права не пустить вас с сумкой в торговый зал:

Цивільний кодекс України. Стаття 633. Публічний договір, цитата:

1. Публічним є договір, в якому одна сторона — підприємець взяла на себе обов’язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв’язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо).
2. Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
3. Підприємець не має права надавати переваги одному споживачеві перед іншим щодо укладення публічного договору, якщо інше не встановлено законом.
4. Підприємець не має права відмовитися від укладення публічного договору за наявності у нього можливостей надання споживачеві відповідних товарів (робіт, послуг). У разі необгрунтованої відмови підприємця від укладення публічного договору він має відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою.
5. Актами цивільного законодавства можуть бути встановлені правила, обов’язкові для сторін при укладенні і виконанні публічного договору.
6. Умови публічного договору, які суперечать частині другій цієї статті та правилам, обов’язковим для сторін при укладенні і виконанні публічного договору, є нікчемними.

А актов законодательства, разрешающих не пущать людей с сумками в магазин, как разъяснили, не существует.